حجت الاسلام محسن قرائتی در افتتاح نوزدهمین کاروان زوجین دانشجو در هجدهمین دوره طرح ملی«همسفر تا بهشت» در حرم مطهر رضوی، با بیان این مطلب که باید خاک دانشگاه و آموزش وپرورش را عوض کرد، زیرا این‌ها میوه ناقص بار آورده‌اند، گفت: آموزش و پرورش سه میلیون پرسنل دارد که اگر بخواهد تمام آنان را بازنشسته کند و از بین دانشجویان لیسانس و فارغ التحصیل که حدود هفت میلیون نفر می‌باشند نیرو استخدام کنند، بازهم چهار میلیون فارغ التحصیل و لیسانس بیکار هستند.

وی افزود: آموزش و پرورش و دانشگاه باید افرادی تربیت کنند که هنری یاد داشته باشند که اگر در جایی استخدام نشدند، ازدواج آنان عقب نیفتد. {در ادامه همراه ولا تقربوا الزنا باشید تا بخشی از سخنان استاد قرائتی عزیز را بخوانیم }

باید ازدواج دبیرستانی باشد ؛ ازدواج دانشجویی غلط است | نظر مفسر بزرگ قرآن درباره سن ازدواج چیست ؟

رئیس ستاد اقامه نماز کشور بیان داشت: ازدواج دانشجویی غلط است، باید در کشور ازدواج دبیرستانی باشد، پسرها باید در سن ۱۶ سالگی و دختران در ۱۳ سالگی ازدواج کنند.

حجت‌الاسلام قرائتی با بیان اینکه ما یک مقدار بت پرست شده ایم، گفت: بت پرستان با دست خود بت می‌تراشیدند و بعد آنرا می‌گذاشتند و گریه می‌کردند، ما با دست خود آداب و رسومی ایجاد کرده ایم که درآن مانده‌ایم.
وی در ادامه با تاکید بر این‌ مطلب که هر جوان در مملکت می‌تواند یکی از این نخ‌ها را پاره کند، اضافه کرد: هر دختر وپسر می‌تواند یک قیچی در دست بگیرد و آداب و رسومی که عقلانی نیست را، پاره کند.


در ادامه بخوانید : دانلود کتاب درباره ازدواج آسان و به موقع | دانلود رایگان کتاب جوشکاری درباره خواستگاری و ازدواج


رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اضافه کردن این مطلب که در دنیا از همه‌ آخوندها موفق‌تر هستم به دلیل اینکه چند نخ را قیچی کردم، گفت: در بین آخوندا مرسوم بود که برای سخنرانی باید دعوت شوند؛ اما من بچه‌های داخل کوچه را جمع کردم و برایشان سخنرانی کردم، تبلیغ فقط در ماه محرم و صفر مرسوم بود، من گفتم در هر زمان می‌شود تبلیغ کرد، می‌گفتند سخنرانی روی منبر؛ اما من با تخته سیاه سخنرانی کردم.

حجت‌الاسلام قرائتی در خصوص بی‌حجابی بیان‌داشت: بی‌حجابی عاملی است که باعث می‌شود عشق شوهر جای دیگر برود، زمانی که خانم با بی‌حجابی دل مردی را جذب خود کند، مطمئن باشد که زن دیگری چشم شوهرش را جذب می‌کند.
وی همچنین در خصوص به جا آوردن نماز اضافه کرد: خدا به ما نعمت‌های زیادی‌ داده که یک بار هم الحمدالله نمی‌گوییم، اگر خدا یکی از این نعمات را از ما بگیرد آنگاه باید چه خاکی بر سرمان کنیم؟

رئیس ستاد نماز کشور بیان اینکه ممکن است برخی سوال کنند که آیا خدا به نماز ما نیاز دارد؟ گفت: خدا به نماز ما نیازی ندارد؛ زمانی که بچه دستش در دست والدینش باشد شیر است؛ اگر تاریخ ایران را مطالعه کنید می‌بنید هر گاه در کشور جنگ شد یک قسمت از خاک ما جدا شد ولی از زمانی که دست در دست ولایت فقیه دادیم، این اتفاق نیفتاد.

وی در خصوص حق وتو که فقط پج کشور از آن برخوردارند، گفت: دنیا باغ وحش است، تمدنی نیست؛ این حق وتو بالاترین ظلم است

بازنشر شده از سایت بنیانا


دسته بندی:

نشر:

ویرایش: